کاربرد پلت پلاس در خوراک دام و طیور و آبزیان

همانطور که در مقاله قبل خواندید پلت پلاس تاثیر زیادی در رشد و هضم غذا دارد و امروزه استفاده از آن بسیار زیاد شده است پس نیاز است بدانیم :

کاربرد های بارز پلت پلاس در خوراک دام

۱٫ تاثیر زیاد در گیرایی مایکوتوکسین ها و سمومی مانند آفلاتوکسین

۲٫ جلوگیری از سقط جنین و عوامل نازایی

۳٫ افزایش رشد

۴٫ کمک به دستگاه ایمنی بدن حیوان

۵٫ جذب پروتئین خوراک

۶٫ کاهش سرعت هضم غذا که باعث جذب بهتر می شود

۷٫ موجب پایداری PH بدن حیوان می شود

۸٫ جلوگیری از به وجود آمدن حالت تهوع

 

کاربرد های بارز پلت پلاس در خوراک طیور

۱٫ وجود توکسین بایندر موجب مقابله با سموم و ذرات سنگین و مضر می شود

۲٫ تنظیم رطوبت محل نگهداری طیور

۳٫ از بین بردن ذرات گاز آمونیاک که بسیار برای حیوان مظر است و با این کار دیگر نیاز به تنظیم تهویه در زمستان نیست

۴٫ جلوگیری از خورد شدن ذرات پلت شده به دلیل کیفیت استاندارد

۵٫ کمک به هضم غذا

۶٫ گیرایی بالا در دریافت مواد مغذی و مفید خوراک

۷٫ افزایش فعالیت دستگاه ایمنی بدن

۸٫ کاهش هزینه های غذایی

کاربردهای قابل توجه پلت پلاس در سیستم گوارش طیور مادر

بررسی ویژگی های توکسین بایندری: همانطور که میدانید این ماده باعث مقابله با مایکوتوکسین ها می شود. همه طیور به خصوص طیور مادر تحت شرایطی مانند گرما، محیط نامناسب، تهویه نامناسب، بیماری ها، عدم امکان جابجایی خوراک، تنش ها، سموم و غیره می باشند و تا حدی می توانند به آن ها مقابله کنند و امکان کم آوردن در مقابل این شرایط بسیار زیاد است. حال ما به مکمل یا به عبارتی به ماده ای نیاز داریم ته توانایی بدن حیوان را برای مقابله بالا ببرد. پلت پلاس می تواند علاوه بر کمک به سیستم گوارش برای هضم به از بین بردن سموم و میکروبه ها نیز شود و با توجه به مواد مغذی مناسبی که در پلت بایندر وجود دارد می تواند شرایط بدنی طیور را در برابر خطرات محیطی مقاوم سازد.

تنظیم رطوبت بستر و جلوگیری از ایجاد گاز آمونیاک در مرغداری: پلت پلاس می تواند رطوبت را جذب کرده و خطراتی که گاز آمونیاک می تواند به وجود آورد را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد که طیور مادر با توجه به اینکه مقاومت بدنشان کمتر می شود نسبت به حالت عادی نیاز دارند حتما از پلت بایندر استفاده کنند.

افزایش بازدهی در هضم: پلت پلاس موجب می شود خوراک با سرعت کمتری از سیستم گوارش عبور کند که خود باعث افزایش بازدهی و بهبود جذب مواد مغذی موجود در آن می شود و همچنین سیستم گوارش حیوان سالم تر می ماند.

کاربرد های بارز پلت پلاس در خوراک آبزیان

۱٫ آبزیان بسیار نسبت به قارچ ها و سموم حساس هستند و سمومی از جمله آفلاتوکسین ها باعث تلفات شدیدی شده در آبزیان شده است. در نتیجه به کارگیری پلت پلاس بسیار می تواند برای کاهش تلفات مفید واقع شود.

۲٫ پلت پلاس ویژگی کاتیونی دارد و توانایی تنظیم سختی آب را دارد. همچنین می تواند آمونیاک موجود در آب و باقی سموم نیتروژنی را به خود جذب کند.

۳٫ پلت پلاس به دلیل شکل و نحوه استفاده و همچنین با جلوگیری از هدر رفتن جیره، باعث کاهش هزینه های غذایی می شود.

۴٫ یکی از کاربردهای مهم پلت این است که استواری و استقامت را بالا می برد و خاکه ی پلت را کم می کند که از آنجایی که خاکه ی پلت برای آبزیان سودی ندارد و در واقع ضایعات به حساب می اید می تواند مفید واقع شود.

 

مطالب مرتبط:پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *