۲۰ هزار تن تخم‌مرغ صادر شد

رضا ترکاشوند با بیان اینکه صادرات تخم‌مرغ به کشورهای عمان و قطر به صورت موردی انجام می شود افزود: فرایند صادرات برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی و  همچنین مدیریت بازار انجام می شود…

 

به گزارش مرکز اطلاع رسانی طیور ایران «رضا ترکاشوند» با بیان اینکه صادرات تخم‌مرغ به کشورهای عمان و قطر به صورت موردی انجام می شود افزود: فرایند صادرات برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی و  همچنین مدیریت بازار انجام می شود.

وی اظهارداشت: طی هفته های اخیر که با افزایش نرخ تخم مرغ در بازار داخلی مواجه شدیم که به همین دلیل نسبت به مدیریت و محدودیت صادرات این محصول اقدام شد و اکنون به دلیل وضعیت مناسب بازار داخلی به طور مجدد صادرات این محصول به روال عادی بازگشته است.

مدیر عامل اتحادیه مرغ تخمگذار می گوید: تلاش ما مدیریت بازار تخم مرغ است تا با ادامه صادرات نیز تنشی در بازار داخلی این محصول رخ ندهد.

به گفته وی، طبق مصوبه تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ هفت هزار و  ۷۴۰ تومان است.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغ تخمگذار تصریح کرد: این درحالیست که اواخر هفته گذشته قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ به طور متوسط به هفت هزار و  ۲۰۰ تا هشت هزار تومان در نوسان بود.

وی اضافه کرد: امروز متوسط قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری های کشور حدود هفت هزار و ۷۵۰ تومان است.

ترکاشوند گفت: همچنین برای تنظیم بازار تخم مرغ نیز تفاهم نامه ای با میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای منعقد کرده ایم تا با تامین تخم مرغ این گروه با نرخ های مصوب ، این محصول با نرخ مناسب به دست مردم برسد.

وی ادامه داد: براساس این تفاهم نامه برای فروشگاه های زنجیرهای  هر شانه تخم مرغ ۳۰ تایی با نرخ ۱۸ هزار و ۲۰۰ تومان از اتحادیه خریداری و با نرخ ۱۹ هزارتومان به فروش می رسد.

دوره نگهداری مرغ تخمگذار به ۱۱۰ هفته رسید

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران تخمگذار به ظرفیت بالای تولید تخم مرغ کشور اشاره کرد و افزود: اکنون به منظور  تنظیم بازار، دوره نگهداری مرغ تخمگذار را از ۹۰ هفته به ۱۱۰ هفته افزایش داده‌ایم، تا ضرر کمتری متوجه تولیدکنندگان شود.

به گفته وی، طبق این بخشنامه تولیدکنندگان می توانند مرغ تخمگذار خود را تا اوایل اسفندماه نگهداری کنند.

واحدهای مرغ تخمگذار عاری از ویروس آنفلوانزای فوق حاد پرندگان

ترکاشوند تصریح کرد: در بحث آنفلوانزای فوق حاد پرندگان نیز با وجود فصل سرما تاکنون هیچ واحد مرغ تخمگذاری دچار مشکل نشده است و تمامی واحدها پاک از این ویروس هستند.

 ممنوعیت صادرات تخم مرغ از اردیبهشت ماه سال ۹۸ لغو شد.

منبع: ایرنا

ارسال شده در مورخه : سه شنبه، ۱۹ آذر، ۱۳۹۸

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *